Фестивалът Артмосферик ще се проведе през месец юли (15-17) тази година, десетилетие след раждането на идеята, високо в Балкана.

Тазгодишната програма на главната музикална сцена ще изследва взаимодействието между основните концептуални направления в Артмосферик. Заедно под звездите ще превърнем плавно развиващото се съчетание между интелигентни ритми и мистична пространствена обстановка, светлина и визия във вълнуващо танцувално пътешествие. Традиционно, светлата част на денонощието предвижда по-органична и панорамна музика, едно преливане от дъб електроника, през IDM и абстрактен джаз до филмова музика и космически рок.

Неразделна част от събитието е малката горска сцена, която ще представи експериментални концерти, импровизации, електронни проекти на живо и диджей сетове на горната поляна. Там ще се проведе и предварителната атмосферна ембиънт нощ в четвъртък, 14-ти юли.

Подробна информация за фестивала ще бъде обновявана на тази страница.

 

2016  2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007  

Marcus Henriksson aka Nobody Home / Son Kite / Minilogue (Швеция)

Brando Lupi (Detune Records, Италия)

LuneCell live (Occulta Records / Fractaltribe, САЩ)

Jazzmine (Blue Hour Sounds, Италия)

Val Vashar (Zenon Records, Хърватия)

Peyo live + dj set (Blue Hour Sounds, Италия)

Once Upon A Time live (Blue Hour Sounds)

Vataff Project live, представя нов албум "Solьmen" (Aleph Zero / Virtual)

FlyWeToTheMoon концерт (BigBanda)

The Bedlam Club concert

TFSL концерт

Слонът на принцесата концерт (aka Portable Elephant / TFSL)

Surbahar концерт (Artmospheric)

Noitu live (DSPH Sounds, Македония)

Toffes Värld aka Kris Dubinsky (Kabalion Records, Швеция)

Kliment live (Zenon Records / Artmospheric)

Kйr live (PlusPlusPlus / Drugstore, Сърбия)

Ductape (CMKY, САЩ)

Experimental Housewife (САЩ)

Moodswinger (PlusPlusPlus / Dis-patch, Сърбия)

Alex B (Power Source Music, Сърбия)

Vizar live (Repeat Repeat Repeat)

Errorbeauty (Arkada Records / Crobot Muzik)

Laylla Dane (Off the Record / Rotate)

Stefak (Swine Riddim / Menta Session)

EXo (Mirizma / HMSU)

Tulpa live (Кайно Йесно Слонце / Magrathea)

80s Clash live

AuroraX live (Altar Records)

PMI live

George Eve live (Audio Avantgarde)

idmt live (Artmospheric)

Cinnamint live + dj set (Artmospheric)

Moutec (Sova Sound Theory)

VoV (Magrathea)

Trikoze (Enchanted Forests)

Timewalker

Scav (Acoustic Waves / Artmospheric)

Stoyan (Magrathea / Elektrick.me)

Vitya

Pool (Inner Shapes)

Rės live (Jisatsuken)

RoboKnob live (TExN)

Sen I + Kin Riddimz live (Roots Rocket)

Changing Perspectives a.k.a. Teeth Of Divine live

Zarevo live (Jisatsuken)

xDEx live

Trohi + Mahmudaev live (BigBanda)

Walkingloom live

Saturated Pixels live

Sofia Dub Club live

Saint Null a.k.a. Polygon Ring

Brokoli (Mozyk.net)

Maharishi (Asoma)

Dubstard (Дъб Лаборант)

Bosto (Jisatsuken)

Altais (Artmospheric)

Mengeme

Soulbeat (Eilo.org)

Autonomation & HarrySun (Esoundc)


Elektrick.me visuals

Phormatik Visual Lab visuals

minimaleye visuals

Todorwarp visuals






Събитието в RA | last.fm | facebook | eventim